Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG64CA-E3/57T
Part No.:
SMCG64CA-E3/57T
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG64CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AB
Manufacturer:
Package/Case:
DO-215AB, SMC Gull Wing
Series:
TransZorb®
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCG)
Datasheet:
1. How to order SMCG64CA-E3/57T on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG64CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG64CA-E3/57T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCG64CA-E3/9AT SMCG64CAHE3/9AT SMCG64CA-E3/57T SMCG64CAHE3/57T
Part Number SMCG64CA-E3/9AT SMCG64CAHE3/9AT SMCG64CA-E3/57T SMCG64CAHE3/57T
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A 14.6A 14.6A 14.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)