Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCG64CAHE3/9AT
Part No.:
SMCG64CAHE3/9AT
Datasheet:
Chuangxin CloudSMCG64CAHE3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCG)
Datasheet:
1. How to order SMCG64CAHE3/9AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMCG64CAHE3/9AT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCG64CAHE3/9AT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCG64CAHE3/9AT SMCG64CAHE3/57T
Part Number SMCG64CAHE3/9AT SMCG64CAHE3/57T
Package/Case DO-215AB, SMC Gull Wing DO-215AB, SMC Gull Wing
Series TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A 14.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)