Eaton - Electronics Division SMBJE250CA
Part No.:
SMBJE250CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE250CA.pdf
Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE250CA.pdf
1. How to order SMBJE250CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE250CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE250CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE250CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE250CA pin diagram, SMBJE250CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE250CA SMBJE250CAH
Part Number SMBJE250CA SMBJE250CAH
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V 250V
Voltage - Breakdown (Min) 279V 279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 405V 405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A 1.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)