Eaton - Electronics Division SMBJE220CA
Part No.:
SMBJE220CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE220CA.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE220CA.pdf
1. How to order SMBJE220CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE220CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE220CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE220CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE220CA pin diagram, SMBJE220CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE220CA SMBJE220CAH
Part Number SMBJE220CA SMBJE220CAH
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.7A 1.7A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)