Eaton - Electronics Division SMBJE190A
Part No.:
SMBJE190A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE190A.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM 307VC SMB
Series:
SMBJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE190A.pdf
1. How to order SMBJE190A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE190A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE190A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE190A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE190A pin diagram, SMBJE190A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE190A SMBJE190AH
Part Number SMBJE190A SMBJE190AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJE SMBJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V 190V
Voltage - Breakdown (Min) 211V 211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 307V 307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A 2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)