Eaton - Electronics Division SMBJE190AH
Part No.:
SMBJE190AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE190AH.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM UNI
Series:
SMBJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJE190AH.pdf
1. How to order SMBJE190AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJE190AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJE190AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJE190AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJE190AH pin diagram, SMBJE190AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJE190AH
Part Number SMBJE190AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AA, SMB
Series SMBJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V
Voltage - Breakdown (Min) 211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 307V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)