Micro Commercial Co SMBJ43CA-TP
Part No.:
SMBJ43CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ43CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ43CA-TP.pdf
1. How to order SMBJ43CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ43CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ43CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ43CA-TP.
Image SMBJ43CA-TP SMBJ43CAHE3-TP SMBJ43CAQ-TP
Part Number SMBJ43CA-TP SMBJ43CAHE3-TP SMBJ43CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V 43V 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V 69.4V 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.6A 8.6A 8.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)