Micro Commercial Co SMBJ43CAQ-TP
Part No.:
SMBJ43CAQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ43CAQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ43CAQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ43CAQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ43CAQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ43CAQ-TP.
Image SMBJ43CAQ-TP
Part Number SMBJ43CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.7A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)