YAGEO SMBJ40A-AT/TR7
Part No.:
SMBJ40A-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ40A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 40V 64.5V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
40V
Voltage - Breakdown (Min):
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ40A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ40A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ40A-AT/TR7?
Image SMBJ40A/TR13 SMBJ40A/TR7 SMBJ40A-AT/TR7 SMBJ40A-AT/TR13
Part Number SMBJ40A/TR13 SMBJ40A/TR7 SMBJ40A-AT/TR7 SMBJ40A-AT/TR13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V 40V 40V 40V
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V 44.4V 44.4V 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 64.5V 64.5V 64.5V 64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)