YAGEO SMBJ12A/TR7
Part No.:
SMBJ12A/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ12A/TR7.pdf
Description:
SMBJ DO214AA, UNIDIRECTIONAL 12V
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ12A/TR7.pdf
1. How to order SMBJ12A/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ12A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ12A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ12A/TR7.
Image SMBJ12A-AT/TR13 SMBJ12A/TR13 SMBJ12A/TR7 SMBJ12A-AT/TR7
Part Number SMBJ12A-AT/TR13 SMBJ12A/TR13 SMBJ12A/TR7 SMBJ12A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A 30.2A 30.2A 30.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)