YAGEO SMBJ12A-AT/TR13
Part No.:
SMBJ12A-AT/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ12A-AT/TR13.pdf
Description:
SMBJ, DO-214AA, 12V, 19.9V, AUTO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMBJ12A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ12A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ12A-AT/TR13?
Image SMBJ12A-AT/TR13 SMBJ12A/TR13 SMBJ12A/TR7 SMBJ12A-AT/TR7
Part Number SMBJ12A-AT/TR13 SMBJ12A/TR13 SMBJ12A/TR7 SMBJ12A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V 12V 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A 30.2A 30.2A 30.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)