Bourns Inc. SMBJ110A-QH
Part No.:
SMBJ110A-QH
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ110A-QH.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
SMBJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ110A-QH.pdf
1. How to order SMBJ110A-QH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ110A-QH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ110A-QH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ110A-QH.
Image SMBJ110A SMBJ110A-Q SMBJ110A-QH
Part Number SMBJ110A SMBJ110A-Q SMBJ110A-QH
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-Q SMBJ-Q SMBJ-Q
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications Telecom Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)