Eaton - Electronics Division SMAJE75CA
Part No.:
SMAJE75CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE75CA.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMA
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE75CA.pdf
1. How to order SMAJE75CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE75CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE75CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE75CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE75CA pin diagram, SMAJE75CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE75CA SMAJE75CAH
Part Number SMAJE75CA SMAJE75CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJE SMAJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.3A 3.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)