Eaton - Electronics Division SMAJE75CAH
Part No.:
SMAJE75CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE75CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM BI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE75CAH.pdf
1. How to order SMAJE75CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE75CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE75CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE75CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE75CAH pin diagram, SMAJE75CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE75CAH
Part Number SMAJE75CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.3A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)