Eaton - Electronics Division SMAJE400CA
Part No.:
SMAJE400CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE400CA.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC SMA
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE400CA.pdf
1. How to order SMAJE400CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE400CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE400CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE400CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE400CA pin diagram, SMAJE400CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE400CA SMAJE400CAH
Part Number SMAJE400CA SMAJE400CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJE SMAJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V 400V
Voltage - Breakdown (Min) 447V 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V 648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA 600mA
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)