Eaton - Electronics Division SMAJE400CAH
Part No.:
SMAJE400CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE400CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM BI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE400CAH.pdf
1. How to order SMAJE400CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE400CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE400CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE400CAH.
Image SMAJE400CAH
Part Number SMAJE400CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V
Voltage - Breakdown (Min) 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)