Eaton - Electronics Division SMAJE180CA
Part No.:
SMAJE180CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE180CA.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 292VC SMA
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE180CA.pdf
1. How to order SMAJE180CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE180CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE180CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE180CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE180CA pin diagram, SMAJE180CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE180CA SMAJE180CAH
Part Number SMAJE180CA SMAJE180CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJE SMAJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201V 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V 292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A 1.4A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)