Eaton - Electronics Division SMAJE180CAH
Part No.:
SMAJE180CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE180CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM BI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE180CAH.pdf
1. How to order SMAJE180CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE180CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE180CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE180CAH.
Image SMAJE180CAH
Part Number SMAJE180CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)