Eaton - Electronics Division SMAJE130A
Part No.:
SMAJE130A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE130A.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE130A.pdf
1. How to order SMAJE130A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE130A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE130A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE130A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE130A pin diagram, SMAJE130A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE130A SMAJE130AH
Part Number SMAJE130A SMAJE130AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJE SMAJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A 1.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)