Eaton - Electronics Division SMAJE130AH
Part No.:
SMAJE130AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE130AH.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM UNI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
130V
Voltage - Breakdown (Min):
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE130AH.pdf
1. How to order SMAJE130AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE130AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE130AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE130AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE130AH pin diagram, SMAJE130AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE130AH
Part Number SMAJE130AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 130V
Voltage - Breakdown (Min) 144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)