YAGEO SMAJ58CA/TR7
Part No.:
SMAJ58CA/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ58CA/TR7.pdf
Description:
SMAJ DO214AC, BIDIRECTIONAL 58V
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ58CA/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ58CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ58CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ58CA/TR7.
Image SMAJ58CA-AT/TR13 SMAJ58CA/TR13 SMAJ58CA-HP6AT/7 SMAJ58CA/TR7 SMAJ58CA-HP6/7
Part Number SMAJ58CA-AT/TR13 SMAJ58CA/TR13 SMAJ58CA-HP6AT/7 SMAJ58CA/TR7 SMAJ58CA-HP6/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W