YAGEO SMAJ58CA-HP6AT/7
Part No.:
SMAJ58CA-HP6AT/7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ58CA-HP6AT/7.pdf
Description:
TVS DIODE 58V 600W DO-214AC
Series:
SMAJ-HP6AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMAJ58CA-HP6AT/7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ58CA-HP6AT/7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ58CA-HP6AT/7?
Image SMAJ58CA-AT/TR13 SMAJ58CA/TR13 SMAJ58CA-HP6AT/7 SMAJ58CA/TR7 SMAJ58CA-HP6/7
Part Number SMAJ58CA-AT/TR13 SMAJ58CA/TR13 SMAJ58CA-HP6AT/7 SMAJ58CA/TR7 SMAJ58CA-HP6/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W