Micro Commercial Co SMAJ51A-TP
Part No.:
SMAJ51A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ51A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ51A-TP.pdf
1. How to order SMAJ51A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ51A-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ51A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ51A-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ51A-TP pin diagram, SMAJ51A-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ51A-TP SMAJ51AHE3-TP SMAJ51AQ-TP
Part Number SMAJ51A-TP SMAJ51AHE3-TP SMAJ51AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A 4.9A 4.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA)