Micro Commercial Co SMAJ51AQ-TP
Part No.:
SMAJ51AQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ51AQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ51AQ-TP.pdf
1. How to order SMAJ51AQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ51AQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ51AQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ51AQ-TP.
Image SMAJ51AQ-TP
Part Number SMAJ51AQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)