YAGEO SMAJ300CA/TR7
Part No.:
SMAJ300CA/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ300CA/TR7.pdf
Description:
SMAJ, DO-214AC, 300V, 486V, REEL
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
800mA
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ300CA/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ300CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ300CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ300CA/TR7.
Image SMAJ300CA/TR13 SMAJ300CA/TR7 SMAJ300CA-AT/TR13 SMAJ300CA-AT/TR7
Part Number SMAJ300CA/TR13 SMAJ300CA/TR7 SMAJ300CA-AT/TR13 SMAJ300CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V 300V 300V 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V 335V 335V 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V 486V 486V 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA 800mA 800mA 800mA
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)