YAGEO SMAJ300CA-AT/TR13
Part No.:
SMAJ300CA-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ300CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AC 300V 486V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
800mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMAJ300CA-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ300CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ300CA-AT/TR13?
Image SMAJ300CA/TR13 SMAJ300CA/TR7 SMAJ300CA-AT/TR13 SMAJ300CA-AT/TR7
Part Number SMAJ300CA/TR13 SMAJ300CA/TR7 SMAJ300CA-AT/TR13 SMAJ300CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V 300V 300V 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V 335V 335V 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V 486V 486V 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA 800mA 800mA 800mA
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)