YAGEO SMAJ28A/TR7
Part No.:
SMAJ28A/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ28A/TR7.pdf
Description:
SMAJ DO214AC, UNIDIRECTIONAL 28V
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ28A/TR7.pdf
1. How to order SMAJ28A/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ28A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ28A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ28A/TR7.
Image SMAJ28A/TR7 SMAJ28A/TR13 SMAJ28A-AT/TR13 SMAJ28A-HP6/7 SMAJ28A-HP6AT/7
Part Number SMAJ28A/TR7 SMAJ28A/TR13 SMAJ28A-AT/TR13 SMAJ28A-HP6/7 SMAJ28A-HP6AT/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A 8.8A 8.8A 8.8A 8.8A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W