YAGEO SMAJ28A-HP6AT/7
Part No.:
SMAJ28A-HP6AT/7
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS DIODE DO214AC 28V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ-HP6AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ28A-HP6AT/7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ28A-HP6AT/7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ28A-HP6AT/7?
Image SMAJ28A/TR7 SMAJ28A/TR13 SMAJ28A-AT/TR13 SMAJ28A-HP6/7 SMAJ28A-HP6AT/7
Part Number SMAJ28A/TR7 SMAJ28A/TR13 SMAJ28A-AT/TR13 SMAJ28A-HP6/7 SMAJ28A-HP6AT/7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT SMAJ-HP6AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.3A 13.3A 13.3A 13.3A 13.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W