Micro Commercial Co SMAJ22CA-TP
Part No.:
SMAJ22CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ22CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ22CA-TP.pdf
1. How to order SMAJ22CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ22CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ22CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ22CA-TP.
Image SMAJ22CA-TP SMAJ22CAHE3-TP SMAJ22CAQ-TP
Part Number SMAJ22CA-TP SMAJ22CAHE3-TP SMAJ22CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V 35.5V 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.2A 11.2A 11.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA)