YAGEO SMAJ14A/TR7
Part No.:
SMAJ14A/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ14A/TR7.pdf
Description:
SMAJ DO214AC, UNIDIRECTIONAL 14V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ14A/TR7.pdf
1. How to order SMAJ14A/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ14A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ14A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ14A/TR7.
Image SMAJ14A/TR13 SMAJ14A-AT/TR13 SMAJ14A/TR7 SMAJ14A-AT/TR7
Part Number SMAJ14A/TR13 SMAJ14A-AT/TR13 SMAJ14A/TR7 SMAJ14A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A 17.2A 17.2A 17.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)