YAGEO SMAJ14A-AT/TR7
Part No.:
SMAJ14A-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ14A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 14V 23.2V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ14A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ14A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ14A-AT/TR7?
Image SMAJ14A/TR13 SMAJ14A-AT/TR13 SMAJ14A/TR7 SMAJ14A-AT/TR7
Part Number SMAJ14A/TR13 SMAJ14A-AT/TR13 SMAJ14A/TR7 SMAJ14A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V 14V 14V 14V
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A 17.2A 17.2A 17.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)