Micro Commercial Co SMAJ11CA-TP
Part No.:
SMAJ11CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ11CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ11CA-TP.pdf
1. How to order SMAJ11CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ11CA-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ11CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ11CA-TP.
Image SMAJ11CA-TP SMAJ11CAHE3-TP SMAJ11CAQ-TP
Part Number SMAJ11CA-TP SMAJ11CAHE3-TP SMAJ11CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A 22A 22A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA)