Micro Commercial Co SMAJ11CAQ-TP
Part No.:
SMAJ11CAQ-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ11CAQ-TP.pdf
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ11CAQ-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ11CAQ-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ11CAQ-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ11CAQ-TP.
Image SMAJ11CAQ-TP
Part Number SMAJ11CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)