Micro Commercial Co SMA6J36AFL-TP
Part No.:
SMA6J36AFL-TP
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO221AC
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-221AC (SMA-FL)
1. How to order SMA6J36AFL-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6J36AFL-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J36AFL-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J36AFL-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6J36AFLQ-TP SMA6J36AFL-TP
Part Number SMA6J36AFLQ-TP SMA6J36AFL-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads DO-221AC, SMA Flat Leads
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A 10.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)