STMicroelectronics SMA6F28A
Part No.:
SMA6F28A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F28A.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMAFLAT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6F28A.pdf
1. How to order SMA6F28A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6F28A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6F28A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6F28A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6F28A pin diagram, SMA6F28A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6F28AY SMA6F28A
Part Number SMA6F28AY SMA6F28A
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.8A 13.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)