YAGEO SDT23C24L02-AT
Part No.:
SDT23C24L02-AT
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Chuangxin CloudSDT23C24L02-AT.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 52VC SOT23
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
52V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
40pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23
Datasheet:
1. How to order SDT23C24L02-AT on Chuangxin Cloud?
3. Are the SDT23C24L02-AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDT23C24L02-AT?
Image SDT23C24L02 SDT23C24L02-AT
Part Number SDT23C24L02 SDT23C24L02-AT
Manufacturer YAGEO YAGEO
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 2 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 52V 52V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W 350W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 40pF @ 1MHz 40pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)