YAGEO SDT23C24L02
Part No.:
SDT23C24L02
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Chuangxin CloudSDT23C24L02.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 52VC SOT23
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
52V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
40pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
Datasheet:
Chuangxin CloudSDT23C24L02.pdf
1. How to order SDT23C24L02 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SDT23C24L02 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDT23C24L02?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SDT23C24L02.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SDT23C24L02 SDT23C24L02-AT
Part Number SDT23C24L02 SDT23C24L02-AT
Manufacturer YAGEO YAGEO
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 2 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) 24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 52V 52V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W 350W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 40pF @ 1MHz 40pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)