TE Connectivity Passive Product RP73PF1E29K4BTD
Part No.:
RP73PF1E29K4BTD
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E29K4BTD.pdf
Description:
RES 29.4K OHM 0.1% 1/10W 0402
Resistance:
29.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E29K4BTD on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E29K4BTD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E29K4BTD?
Image RP73PF1E29K4BTD RP73PF1E29K4BTDF
Part Number RP73PF1E29K4BTD RP73PF1E29K4BTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product TE Connectivity Passive Product
Series RP73, Holsworthy RP73, Holsworthy
Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 29.4 kOhms 29.4 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film
Features - -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package - -
Ratings 0402 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm) 0.014" (0.35mm)