TE Connectivity Passive Product RP73PF1E29K4BTDF
Part No.:
RP73PF1E29K4BTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E29K4BTDF.pdf
Description:
RES 29.4K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance:
29.4 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E29K4BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E29K4BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E29K4BTDF?
Image RP73PF1E29K4BTDF
Part Number RP73PF1E29K4BTDF
Product Status Active
Resistance 29.4 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)