Nexperia USA Inc. PTVS30VS1UTR-QX
Part No.:
PTVS30VS1UTR-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS30VS1UTR-QX.pdf
Description:
PTVS30VS1UTR-Q/SOD123W/SOD2
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-123W
Series:
PTVSxS1UTR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order PTVS30VS1UTR-QX on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS30VS1UTR-QX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS30VS1UTR-QX?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS30VS1UTR-QX PTVS30VS1UTR,115
Part Number PTVS30VS1UTR-QX PTVS30VS1UTR,115
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series PTVSxS1UTR PTVSxS1UTR
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V (Max) 30V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A 8.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)