Nexperia USA Inc. PTVS30VS1UTR,115
Part No.:
PTVS30VS1UTR,115
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS30VS1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123W
Package/Case:
SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PTVS30VS1UTR,115 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS30VS1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS30VS1UTR,115?
Image PTVS30VS1UTR-QX PTVS30VS1UTR,115
Part Number PTVS30VS1UTR-QX PTVS30VS1UTR,115
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A 8.3A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)