Nexperia USA Inc. PTVS11VS1UTR-QX
Part No.:
PTVS11VS1UTR-QX
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS11VS1UTR-QX.pdf
Description:
PTVS11VS1UTR-Q/SOD123W/SOD2
Package/Case:
SOD-123W
Series:
PTVSxS1UTR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PTVS11VS1UTR-QX on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS11VS1UTR-QX price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS11VS1UTR-QX?
Image PTVS11VS1UTR,115 PTVS11VS1UTR-QX
Part Number PTVS11VS1UTR,115 PTVS11VS1UTR-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series PTVSxS1UTR PTVSxS1UTR
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V (Max) 11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A 22A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)