Nexperia USA Inc. PTVS11VS1UTR,115
Part No.:
PTVS11VS1UTR,115
Package:
SOD-123W
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS11VS1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123W
Package/Case:
SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PTVS11VS1UTR,115 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS11VS1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS11VS1UTR,115?
Image PTVS11VS1UTR,115 PTVS11VS1UTR-QX
Part Number PTVS11VS1UTR,115 PTVS11VS1UTR-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A 22A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)