CUI Inc. PRQE75W-E12-S24-D
Part No.:
PRQE75W-E12-S24-D
Datasheet:
Chuangxin CloudPRQE75W-E12-S24-D.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 75 W, 9~75 VDC I
Series:
PRQE75W-D (75W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
3.12A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
4.2 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Datasheet:
1. How to order PRQE75W-E12-S24-D on Chuangxin Cloud?
3. Are the PRQE75W-E12-S24-D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PRQE75W-E12-S24-D?
Image PRQE75W-E12-S12-D PRQE75W-E12-S24-D PRQE75W-E12-S28-D PRQE75W-E12-S15-D PRQE75W-E12-S48-D
Manufacturer CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc. CUI Inc.
Series PRQE75W-D (75W) PRQE75W-D (75W) PRQE75W-D (75W) PRQE75W-D (75W) PRQE75W-D (75W)
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage - Output 4 - - - - -
Current - Output (Max) 3.12A 3.12A 3.12A 3.12A 3.12A
Power (Watts) 75 W 75 W 75 W 75 W 75 W
Voltage - Isolation 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV 4.2 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 90% 90% 90% 90% 90%