Microchip Technology PIC32MX340F256H-80I/PT
Part No.:
PIC32MX340F256H-80I/PT
Package:
64-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC32MX340F256H-80I/PT.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP
Package/Case:
64-TQFP
Programmable:
Not Verified
Speed:
80MHz
Number of I/O:
53
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.3V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC32MX340F256H-80I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC32MX340F256H-80I/PT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC32MX340F256H-80I/PT?
Package/Case 64-TQFP 64-TQFP 64-TQFP 64-TQFP 64-TQFP
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor MIPS32® M4K™ MIPS32® M4K™ MIPS32® M4K™ MIPS32® M4K™ MIPS32® M4K™
Speed 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Number of I/O 53 53 53 53 53
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 3.6V 2.3V ~ 3.6V 2.3V ~ 3.6V 2.3V ~ 3.6V 2.3V ~ 3.6V