Microchip Technology PIC24FJ256GB610-I/BG
Part No.:
PIC24FJ256GB610-I/BG
Package:
121-TFBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC24FJ256GB610-I/BG.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 121TFBGA
Package/Case:
121-TFBGA
Series:
PIC® 24F
Packaging:
Tray
Speed:
32MHz
Number of I/O:
85
Program Memory Size:
256KB (85.5K x 24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC24FJ256GB610-I/BG on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC24FJ256GB610-I/BG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC24FJ256GB610-I/BG?
Package/Case 121-TFBGA 121-TFBGA 121-TFBGA 121-TFBGA 121-TFBGA
Series PIC® 24F PIC® 24F PIC® 24F PIC® 24F PIC® 24F
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC PIC PIC
Core Size 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit 16-Bit
Speed 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Number of I/O 85 85 85 85 85
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size - - - - -
RAM Size 32K x 8 32K x 8 32K x 8 32K x 8 32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V 2V ~ 3.6V