Microchip Technology PIC18LF4439-I/PT
Part No.:
PIC18LF4439-I/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC18LF4439-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
40MHz
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
32
Program Memory Size:
12KB (6K x 16)
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
640 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Datasheet:
1. How to order PIC18LF4439-I/PT on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC18LF4439-I/PT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18LF4439-I/PT?
Image PIC18LF4439-I/P PIC18LF4439-I/PT PIC18LF4439-I/ML
Part Number PIC18LF4439-I/P PIC18LF4439-I/PT PIC18LF4439-I/ML
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 44-TQFP 44-TQFP 44-TQFP
Series PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F
Packaging Tray Tray Tray
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 40MHz 40MHz 40MHz
Connectivity I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O 32 32 32
Program Memory Size 12KB (6K x 16) 12KB (6K x 16) 12KB (6K x 16)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
RAM Size 640 x 8 640 x 8 640 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V
Data Converters A/D 8x10b A/D 8x10b A/D 8x10b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)