Microchip Technology PIC18LF4439-I/P
Part No.:
PIC18LF4439-I/P
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Microcontrollers
Package:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudPIC18LF4439-I/P.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP
Manufacturer:
Microchip Technology
Package/Case:
40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series:
PIC® 18F
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
PIC
Core Size:
8-Bit
Speed:
40MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
32
Program Memory Size:
12KB (6K x 16)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
256 x 8
RAM Size:
640 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order PIC18LF4439-I/P on Chuangxin Cloud?
3. Are the PIC18LF4439-I/P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PIC18LF4439-I/P?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PIC18LF4439-I/P PIC18LF4439-I/PT PIC18LF4439-I/ML
Part Number PIC18LF4439-I/P PIC18LF4439-I/PT PIC18LF4439-I/ML
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 40-DIP (0.600", 15.24mm) 40-DIP (0.600", 15.24mm) 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Series PIC® 18F PIC® 18F PIC® 18F
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Core Processor PIC PIC PIC
Core Size 8-Bit 8-Bit 8-Bit
Speed 40MHz 40MHz 40MHz
Connectivity I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O 32 32 32
Program Memory Size 12KB (6K x 16) 12KB (6K x 16) 12KB (6K x 16)
Program Memory Type FLASH FLASH FLASH
EEPROM Size 256 x 8 256 x 8 256 x 8
RAM Size 640 x 8 640 x 8 640 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V 2V ~ 5.5V
Data Converters A/D 8x10b A/D 8x10b A/D 8x10b
Oscillator Type Internal Internal Internal
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)