PE3W02100LF/HS-12.pdf
PE3W02100LF/HS-12.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Pasternack | Pasternack | Pasternack | Pasternack | Pasternack |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package | Retail Package |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | BNC to SMP | BNC to SMP | BNC to SMP | BNC to SMP | BNC to SMP |
| 1st Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 1st Connector Mounting Feature | - | - | - | - | - |
| 2nd Connector | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack | BNC Jack |
| 2nd Contact Gender | Female | Female | Female | Female | Female |
| Length | 12.00" (304.80mm) | 12.00" (304.80mm) | 12.00" (304.80mm) | 12.00" (304.80mm) | 12.00" (304.80mm) |
| Cable Type | RG-178 | RG-178 | RG-178 | RG-178 | RG-178 |
| Cable Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Connector Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Overall Impedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz | 3 GHz |