Pasternack PE3C0184LF-12
Part No.:
PE3C0184LF-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudPE3C0184LF-12.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Datasheet:
1. How to order PE3C0184LF-12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PE3C0184LF-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C0184LF-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C0184LF-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C0184LF-12 PE3C0184LF-24 PE3C0184LF-36 PE3C0184LF-48 PE3C0184LF-60
Part Number PE3C0184LF-12 PE3C0184LF-24 PE3C0184LF-36 PE3C0184LF-48 PE3C0184LF-60
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style BNC to SMA BNC to SMA BNC to SMA BNC to SMA BNC to SMA
1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector BNC Plug BNC Plug BNC Plug BNC Plug BNC Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm) 12.00" (304.80mm)
Cable Type LMR 240 LMR 240 LMR 240 LMR 240 LMR 240
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 4 GHz 4 GHz 4 GHz 4 GHz 4 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C